×
Open Menu
turkish english Arabic Spain French

Sinüzitte Balon Tedavisi

Balon sinuplasti – Sinüzitte balon tedavisi
Balon sinuplasti, ilaç tedavisi ile istenen yanıt alınamayan kronik sinüzitte kullanılan alternatif bir cerrahi yöntemidir. Endoskoplar yardımı ile burundan girilerek kapalı sinüs kanallarının balonlar ile genişletilmesi ve açılması işlemidir. Klasik Endoskopik Sinüs Cerrahisinden farkı işlem esnasında burun içinden herhangi bir doku çıkarılmamaktadır. İyileşme çok hızlı olur ve hastalar çok kısa bir sürede günlük hayatlarına dönebilir.

Balon sinuplasti tekniği :
İşlem genel anestezi altında yapılır. Yaklaşık bir saat kadar sürer. Endoskop eşliğinde sinüs kanalları görülür. Bu kanallara ince ve bükülebilir bir balon kateter yerleştirilir. Kateter su ile şişirilerek ince olan sinüs ağızlarına basınç uygulanır. Basıncın etkisi ile sinüs kanalları genişler. Böylece sinüs içlerinin drenajı sağlanmış olur.

Bu tekniğin avantajı kronik sinüzitli hastalarda maksilla, frontal ve sfenoid sinüslerde çok hızlı, etkili çözüm sağlar. Kanama yada diğer komplikasyonların görünme sıklığı daha azdır. Bu yönden güvenli bir cerrahidir. Doku çıkarılmadığı için uzun iyileşme süresine ihtiyaç yoktur. En önemli dezavantajı ise etmoit sinüzitlerde ve polipli sinüzitlerde uygulanamaz. 

ONLINE MUAYENE

Sağlığınızı İhmal Etmeyin, Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan ve ekibi Online olarak Bir Telefon Kadar Yakınınızdayız.

Deneyimli ve Uzman Hekimleriyle Görüntülü Online Görüşün…

İLETİŞİME GEÇİN

Gönder

KLİNİĞİMİZ

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No: 22 Kat.1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul