×
Open Menu
turkish english Arabic Spain French

​Boyun Germe

Boyun Estetiği

Boyun Germe (Neclift) Ameliyatı 
Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin kollejen miktarı azalmakta, bu nedenle cildin gergin yapısı bozulmaktadır.  Yer çekiminin de etkisi ile boynun derin dokuları ve derisi gevşer, çizgiler ve derin kırışıklıklar oluşur. Yanaklardaki yağ dokuları çeneden boyuna sarkar, çenenin keskin sınırları kaybolur. Çene altındaki yağ ve deri fazlalığı nedeni ile ikinci bir çene oluşur. Bu durumlar kişiyi olduğundan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Bu nedenle yüz gençleştirme ameliyatlarından önemli bir kısmı da boyun germe ameliyatıdır.

Boyun Germe Ameliyatı için Kimler Uygun Birer Adaydır?
Yüz germe ameliyatı düşünen, aynı zamanda boyun sarkması, gıdı problemleri ve kırışıklıkları da olan kişiler yüz gere ameliyatı ile beraber boyun germe ameliyatını da düşünmelidirler.  Çünkü orta yüz bölgesi gençleştirilmesine karşın boyun bölgesi yaşlılık belirtilerinin olması nahoş bir görünüme sebep olacaktır. Ciddi sağlık problemleri olmayan ve boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri olan herkes bu ameliyatı olabilir.

Boyun ve Gıdı Estetiği İçin Yapılan İşlemler Nelerdir?

Boyun Bölgesine Liposuction ve ya Lipektomi
Hastanın esan problemi çene altı ve boyun bölgesinde yağ fazlalığı var ve ciltte ciddi sarkmaları yoksa bu yöntem tercih edilir. Dolayısıyla daha çok genç orta yaş grubu hastalara uygulanan bir yöntemdir. Çene altından yapılan 2-3 mm lik kesilerden girilen çok ince kanüllerle boyun bölgesi yağları vakumla çıkarılır. Sonrasında derinin altında boşluk olmaması ve tam olarak alttaki dokulara yapışması için bir hafta kadar baskı ve korse kullandırılır. 

Bazı hastalarda çene altı orta hatta yoğun yağ dokusu bulunur ve liposuctıon ile tam olarak çıkarılamaz. Bu durmda çenenin hemen altından yaklaşık 2 cm lşk bir kesi ile bu bölgedeki yağlar tamamen çıkarılır. Aynı esnada cilt altındaki kaslara da sıkılaştırma işlemleri yapılabilir. Bu durumda da gene işlem sonrası bir hafta kadar baskı ve korse uygulanır. Her iki işlemde hasta açısından oldukça zahmetsiz ve konforlu olup sonuçları çok etkilidir. Hastalar 2-3 gün içinde normal hayatına dönebilir.

Plikasyon Yöntemi
Kişinin boyun bölgesindeki kasları birbirinden ayrılmış ve iki ayrı bant şeklini almış, ancak cilde çok fazla sarkma yada cilt fazlalığı olmadığı durumlarda bu yöntem tercih edilebilir. Çene altından yapılan 2 cm’lik kesilerle cilt altına girilir. Cilt ve alttaki platisma kası birbirinden ayrılır. Daha sonra bir miktar kas çıkarılır ve birbirine yaklaştırılarak dikilir. Böylece boyun bölgesi daha sıkı ve genç görünüme kavuşur.

Klasik Boyun Germe
Bu işlem çoğunlukla yüz germe ile kombine olarak yapılır. Ancak sadece boyun bölgesi için de uygulanabilir. Yüz germe ameliyatında kesiler kulak arkasından saçlı deriye kadar uzatılır. Bu kesilerden girilerek boyun yan tarafından orta hatta kadar boyun cildi alttaki platisma kasından ayırılır. Öncelikle platisma kası dikişler ile sıkılaştırılır. Daha sonra boyun cildi yana ve yukarı doğru çekilerek kulak arkasına sabitlenir. Fazla cilt çıkarılır. Bu sayede hasta boyundaki fazla ciltten ve boyundaki sarkmadan kurtulmuş olur. 

Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci
Boyun gençleştirme işlemlerinden sonra ertesi gün ameliyat esnasında deri altındaki kanı toplaması için koyduğumuz dreni çıkarırız. Bölgeye baskı uygulaması için 7 gün kadar korse uygulanır. Enfeksiyon riskine karşı 5 gün antibiyotik kullanmak gerekir. Ameliyat sonrası morluklar olması normaldir ve 5-7 günde kaybolur. Ameliyat sonrası iki hafta istirahat etmek gerekir. Sonrasında normal hayata dönebilirsiniz. 

ONLINE MUAYENE

Sağlığınızı İhmal Etmeyin, Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan ve ekibi Online olarak Bir Telefon Kadar Yakınınızdayız.

Deneyimli ve Uzman Hekimleriyle Görüntülü Online Görüşün…

İLETİŞİME GEÇİN

Gönder

KLİNİĞİMİZ

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No: 22 Kat.1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul