×
Open Menu
turkish english Arabic Spain French

Dudak Estetiği (liplift) Ameliyatı

Dudak Kaldırma (Liplift) Nedir?
Dudak kaldırma bilinen diğer ismiyle Liplift bir dudak büyütme işlemidir. Üst dudakların dar olduğu zaman ince görünür ve burun ile dudak arasındaki mesafe de uzun görünür. Bu profil uyumu açısından nahoş bir görünüme neden olur. Üst dudaklarının büyük olması kadınsı ve çekiciliğin işaretidir. Bu nedenle kadınlar daha dolgun ve büyük göstermek için için ruju taşırarak sürerler. 

Yaşın ilerlemesiyle birlikte dudakların hacmi azalır ve daralır. Burun dudak arası mesafe yerçekiminin etkisiyle de daha da artar. Bu mesafenin artması ve dudaklardaki daralma yüze yaşlı ve yorgun görünümü verir. 

Dudak Kaldırma Liplift Nasıl Uygulanır?
Lip Lift operasyonu uygulaması son derece başarılı ve zahmetsiz bir işlemdir. Uygulama sırasında burun ve dudak arasındaki ciltten, hemen burun altında bulunan kıvrımlara denk gelecek biçimde kesiler yapılır. İhtiyaca göre gerekli miktarda cilt çıkarılır. Daha sonra kesi burun altındaki kıvrımlara denk gelecek şekilde tekrar dikilir. Bu sayede yara izi saklanır. 

Dudak Kaldırma Lip Lift ameliyatı Sonrası İyileşme dönemi;
Ameliyat sonrasında ilk üç gün içinde ödem ve şişme meydana gelir. Soğuk kompres uygulamalarıyla önlem alınması sonucunda 5-7 günde şişlikler azalır ve kaybolur. Ağrı ve enfeksiyon riskine karşı 5 günlük antibiyotik ve ağrı kesici önerilir.

Dudak Kaldırma İşlemi Kalıcı mı?
Dudak kaldırma işlemi sonuçları çok tatminkar olan kalıcı bir işlemdir. Enjeksiyon yöntemlerinin aksine dudak kaldırma ameliyatı kalıcıdır, tekrarı gerekmez. 
Üst dudak doğal bir şekilde hacim kazanmakta, üst dişler daha belirgin ve görünür hale gelmektedir. Bu da daha kadınsı ve çekici görünmeyi sağlar. Ameliyatın herhangi bir yaş sınırı yoktur. 

ONLINE MUAYENE

Sağlığınızı İhmal Etmeyin, Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan ve ekibi Online olarak Bir Telefon Kadar Yakınınızdayız.

Deneyimli ve Uzman Hekimleriyle Görüntülü Online Görüşün…

İLETİŞİME GEÇİN

Gönder

KLİNİĞİMİZ

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No: 22 Kat.1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul