×
Open Menu
turkish english Arabic Spain French

Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı

Endoskopik Orta Yüz Germe
Yaşlanmayla birlikte yerçekimi ve güneşe maruz kalmanın da etkisi ile yüz derisi sarkmaya ve derin kırışıklıklar oluşturmaya başlar. Yüz germe, zamanı geri çevirmek, daha genç ve daha gençleşmiş bir yüz görünümüne kavuşmak için uygulanan en önemli işlemlerden biridir. 

Yüz germe yöntemi olarak uygulanan tekniklerden biride Endoskopik orta yüz germe tekniğidir. Görünen herhangi bir kesi ve yara izi olmaksızın orta yüz ve üst yüz bölgesinin gençleştirilmesi işlemi son yıllarda en çok popüler olan ve tercih edilen bir teknik olmuştur. 

Bir kişinin yüzünün üst ve orta kısmını hedef alan endoskopik yüz germe, özellikle düşük kaş problemleri, kazayağı kırışıklıkları, burun kenarından ağız köşesine uzanan derin olukları tedavi etmede etkilidir. 

Endoskopik Yüz Germe ile Klasik Yüz Germe Arasındaki Farklar
Endoskopik yüz germe ile geleneksel yüz gerdirmede elde ettiğimiz sonuçların çoğunu elde edebiliriz, ancak ameliyat daha az invazivdir ve bu da daha hızlı ve daha kolay iyileşme anlamına gelir. Endoskop dediğimiz ucunda ışıklı bir kamera bulunan uzun ince cihazların kullanarak derinin altındaki ulaşılması zor alanları büyük cilt kesileri yapmadan rahatlıkla görebiliriz. Saçlı deriden girdiğimiz için görünen herhangi bir kesi izi olmaması en önemli avantajıdır.  

Endoskopik yüz germe, geleneksel yüz gerdirmede olduğu gibi cilt fazlalığı ile ilgili sorunları çözmez. Bununla birlikte, yüz hatlarının sarkmasına neden olan faktörlerin birçoğu çözülebilir.

Daha Küçük ve Görünmeyen Kesiler
Endoskopik yüz germe sırasında sadece saç içinden ve kulak arkasından yapılan küçük kesiler kullanılır. Bu nedenle Endoskopik yüz germe ameliyatı bazen  "izsiz" yüz germe olarak da adlandırılır.

Daha Kısa İyileşme Süresi
Endoskopik yüz gerdirme sonrası iyileşme, genellikle geleneksel yüz germe işleminden daha kısadır. İşlem daha az travmatik olduğundan iyileşme de daha hızlıdır. Şişme ve morarma genellikle daha az olup genellikle iki hafta içinde düzelir. Ameliyattan bir hafta sonra normal hayata dönülebilir.

Endoskopik Yüz Germe İçin İdeal Adaylar
Endoskopik yüz germe ameliyatı ile, daha genç bir görünüm elde etmek için alttaki yüz kaslarınızı ve dokunuzu sıkılaştırmaya ve yer çekiminin aksine yukarı kaldırmaya ve yeniden şekillendirmeye çalışılır. Hedeflenen bölge yüz orta ve üst bölgesidir. Düşük kaşlar, göz kenarı kırışıklıkları, yanaktaki sarkmalar ve bu nedenle belirginleşen nazolabial oluklar hedeflenen problemlerdir. Endoskopik yüz germe 30-50 yaş arası ciltte aşırı sarkma ya da fazlalığı olmayan, orta yüz ve üst yüz bölgesinde yaşlanma belirtileri olan hastalar için ideal bir tekniktir. 

Endoskopik Yüz Gerdirme Sonrası İyileşme Süreci
Ameliyat sonrası bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu olabilirsiniz. 5 günlük antibiyotik tedavisi almanız gerekir. Endoskopik yüz cerrahisini takiben minimum miktarda rahatsızlık vardır. Yedi ila on iki gün sürebilen bir miktar şişlik ve morluk olacaktır. Başınızı yüksekte tutmak ve soğuk kompres uygulamak şişliğin azalmasına yardımcı olacaktır. Kesikleriniz iyileştikçe, biraz kaşıntı ve muhtemelen biraz uyuşukluk fark edeceksiniz. Bu belirtiler zamanla azalacaktır. Hemen makyaj yapabilirsiniz ve dikişleriniz yedi ila on gün içinde alınacaktır. Yorucu aktivite altı hafta boyunca kısıtlanır.

Endoskopik orta yüz germe ameliyatı doğal görünen bir yüz gerdirmenin yanında yüz hatlarınızda daha sıkı, daha genç görünen bir görünüm elde edilmesini sağlar. Ameliyat olan hastalar gerçek yaşlarından 10 yaş daha genç görünürler. Sonuçlar uzun ömürlüdür. Ancak hiçbir kozmetik prosedür zamanı sonsuza kadar donduramaz. Bu, hala yaşlanmanıza rağmen, ameliyatsız olduğunuzdan daha genç görüneceğiniz anlamına gelir.

ONLINE MUAYENE

Sağlığınızı İhmal Etmeyin, Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan ve ekibi Online olarak Bir Telefon Kadar Yakınınızdayız.

Deneyimli ve Uzman Hekimleriyle Görüntülü Online Görüşün…

İLETİŞİME GEÇİN

Gönder

KLİNİĞİMİZ

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No: 22 Kat.1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul