×
Open Menu
turkish english Arabic Spain French

Badem Göz Estetiği

Badem Göz (Fox eyes ) Estetiği
Badem göz, genç ve güzel olduğu kabul edilen göz şeklidir. Yaşlanmayla birlikte göz çevresindeki dokuların gevşemesiyle göz kenarları düşer ve aşağı düşük göz görünümü oluşur. Yapısal olarak da aşağı düşük gözlü olunabilir. Aşağı düşük göz ise estetik olarak tercih edilmeyen, kişiye yaşlı ve yorgun bir ifade veren göz şeklidir.

Badem göz ameliyatı çok eskiden beri bilinen bir ameliyat olmasına rağmen, güzellik akımlarının bir sonucu olarak günümüzde hemen her kadının istediği bir ameliyata dönüştü. Eğer aşağı düşük göz yapısı varsa, erkekler de bezgin ve yorgun görünümden kurtulmak için ameliyatı tercih ediyorlar.

Badem Göz (Fox Eyes) estetiği Nasıl Yapılır?
Badem göz ameliyatı; göz çevresinde küçük bir cilt kesisi ile gerçekleştirilebildiği gibi, endoskop yardımıyla saçların arasından yapılan kesiyle de gerçekleştirilebiliyor. Endoskopik yöntemde, kesinin saçların içinde kalması ve göz kapağında bir iz oluşmaması; badem göz ameliyatının son yıllarda bu kadar popülerleşmesinin diğer önemli bir nedeni…

Badem göz ameliyatı 2 göz için yaklaşık toplam 60 dakika sürüyor. Ameliyat sonrası şişlikler yaklaşık bir hafta içinde geçiyor, morarma olursa da birkaç haftada kayboluyor. Lokal veya genel anestezi ile yapılabiliyor. Lokal anestezide sadece göz çevresi iğne ile uyuşturuluyor ve koldan sakinleştirici ilaç (sedasyon) veriliyor. Genel anestezide ise hasta tamamen uyuyor.

Badem göz ameliyatıyla birlikte çoğu kez alt üst göz kapağı, alın germe, şakak germe veya kaş kaldırma ameliyatları da aynı seansta uygulanabilir.

ONLINE MUAYENE

Sağlığınızı İhmal Etmeyin, Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslan ve ekibi Online olarak Bir Telefon Kadar Yakınınızdayız.

Deneyimli ve Uzman Hekimleriyle Görüntülü Online Görüşün…

İLETİŞİME GEÇİN

Gönder

KLİNİĞİMİZ

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No: 22 Kat.1 Nişantaşı - Şişli / İstanbul